%HTMLlat1; %HTMLsymbol; %HTMLspecial; <"http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> MKS Śląsk Świętochłowice - oficjalna strona sekcji taekwondo - www.slaskswietochlowice.org


Go to content

Main menu:


Goście online:


1971.03

Gen. Choi bierze udział w II Azjatyckim Turnieju Taekwon-do, odbywającym się na Stadionie Negara w Malezji. Turniej ten został uroczyście otwarty przemówieniem premiera Tun Abdul Rhajaka, a zamknięty wystąpieniem Pary Królewskiej. gen. Choi został poproszony przez gen. Kim Jong Hyuna, szefa departamentu wojskowego d/s Sztuk Walki o wybranie pięciu wykwalifikowanych instruktorów Taekwon-do dla Sił Zbrojnych Republiki Iranu.


1972

Przedstawienie Taekwon-do szefom krajów takich jak Boliwia, Dominika, Haiti oraz Gwatemali. W tym roku Choi, za jednomyślną zgodą krajów członkowskich, przenosi siedzibę Międzynarodowej Federacji Taekwon-do do Toronto w Kanadzie, zamierzając, zgodnie ze swoim postanowieniem, powziętym wiele lat wcześniej, propagować sztukę Taekwon-do w krajach Europy Wschodniej.


1973.11

Gen. Choi i specjalnie dobrana Grupa Pokazowa ITF, w skład której wchodzą Kong Young Il, Park Jong Soo, Rhee Ki Ha, Pak Sun Jae i Choi Chang Keun, wszyscy posiadający VII Dan, odbywa podróż po krajach Europy, Środkowego Wschodu, Afryki i Dalekiego Wschodu. Spośród trzynastu odwiedzonych krajów, w pięciu założono nowe filie ITF. W każdym miejscu pobytu gen. Choi i Grupy Pokazowej są przyjmowani przez odpowiedniej rangi przedstawiciela władz lokalnych. Pokazy podczas tej podróży cieszą się olbrzymim powodzeniem. W samym tylko Egipcie obejrzało je ponad sto tysięcy osób.


1974

Choi urzeczywistnia swoje marzenia organizując I Mistrzostw Świata w Montrealu, prezentując wyższość technik i regulaminu zawodów swojej sztuki walki. W listopadzie i grudniu tego samego roku gen. Choi staje na czele IV Międzynarodowej Drużyny Pokazowej Taekwon-do, składającej się z dziesięciu najlepszych na świecie instruktorów. Grupa odbywa podróż po Ameryce Południowej: Jamajce, Kostaryce, Antylach Holenderskich, Kolumbii, Wenezueli i Surinamie.


1975

Taekwon-do, jako jedyny sport, dostąpiło zaszczytu pokazu w Gmachu Opery w Sydney, po raz pierwszy od jego otwarcia. Również tego roku, gen. Choi odwiedził Grecję i Szwecję, prowadząc w tych krajach seminaria.


1976

Twórca TKD odbywa podróż do Iranu, Malezji, Indonezji i Europy w celu przeprowadzenia kontroli działalności Taekwon-do, prowadząc tam równocześnie seminaria. W listopadzie tego samego roku, generał Choi udaje się do Holandii na otwarcie i Mistrzostw Europy Taekwon-do w Amsterdamie.


1977

We wrześniu Twórca Taekwon-do udał się do Malezji, Nowej Zelandii i Australii po zakończeniu spotkania w Tokio, podczas którego publicznie oskarżył południowo-koreańskiego prezydenta Park Jung Hee o wykorzystywanie Taekwon-do do własnych celów politycznych. Tego samego roku, złożył wizytę w Szwecji i Danii, pomagając w założeniu narodowych związków Taekwon-do.


1978

W maju roku gen. Choi odwiedza Malezję, Pakistan, Kenię i Republikę Południowej Afryki. W podróży towarzyszył mu Rhee Ki Ha. W tym roku poprowadzi również V Międzynarodową Drużynę Pokazową, w skład której wchodzili mistrzowie Choi Chang Keun, Rhee Ki Ha, Park Jung Tae i Liong Wai Meng i z nią udaje się do Szwecji, Polski, Węgier i Jugosławii. We wrześniu odbyły się II Mistrzostwa świata w Taekwon-do w Oklahoma City, (stan Oklahoma, USA).


1979

W czerwcu powstaje w Oslo Ogólnoeuropejska Federacja Taekwon-do (All Europe Taekwon-do Federation - AETF). Po tym historycznym wydarzeniu, gen. Choi wraz z Khang Su Jongiem i Rhee Ki Ha udaje się do Szwecji, Danii, RFN, Francji oraz na Grenlandię. W listopadzie tego roku prowadzi w Argentynie VI Międzynarodową Drużynę Pokazową, składającą się z Kim Jong Chan, Choi Chang Keun, Rhee Ki Ha, Park Jung Tae, Lee Jong Moon, Chung Kwang Duk, Kim Suk Jun i Michaela Cormacka.


1980

To rok niezapomniany dla Ojca Taekwon-do i przyszłości jego sztuki. Generał wraz z 15 studentami, włączając jego syna Choi Joong Hwa, udaje się w historyczną podróż do Północnej Korei - miejsca urodzin gen. Choi, po raz pierwszy prezentując tam sztukę Taekwon-do. W listopadzie odbywają się w Londynie I Europejskie Mistrzostwa Taekwon-do, w których uczestniczy 18 państw.


1981

W styczniu gen. Choi udaje się w towarzystwie Choi Chang Keun do Queensland w Australii, gdzie otwiera I Mistrzostwa Taekwon-do Rejonu Pacyfiku. W tym samym czasie pomaga też w sformowaniu Federacji Taekwon-do Południowegó Pacyfiku oraz Australijskiej Federacji Taekwon-do. W czerwcu gen. Choi prowadzi VIII Międzynarodową Drużynę Pokazową w Tokio. W sierpniu prezydent Choi odwiedza Argentynę w celu otwarcia III Mistrzostw Świata Taekwon-do, odbywających się w Resistancia, El Chaco. W październiku prowadzi seminarium dla grupy założycielskiej Taekwon-do w Koreańskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, a w listopadzie, z dumą zaprezentował na historycznym spotkaniu w Wiedniu połączoną drużynę pokazową, składającą się z instruktorów północno i południowokoreańskich, zwaną North and Overseas Christian Leaders.


Poprzednia 1 2 3 4 5 6 Następna


/Wszelkie prawa zastrzeżone// Projekt i wykonanie: Monika Kalus //30.11.2009 / | strzyga666@vp.pl

Back to content | Back to main menu